Mokymai

Galime suorganizuoti techninius mokymus ir pakonsultuoti apie alyvas ir tepalus, tepimo medžiagas ir jų panaudojimą. Žemiau pateiktos tik kelios aktualios temos, tačiau galime apžvelgti plačiau visus jums rūpimus klausimus dėl įrangos ar automobilių tepimo, produktų optimizavimo ar parinkimo tiksliniam panaudojimui.

Apie bazines alyvas
Tepimo medžiagos gamtoje buvo nuo seniausių laikų. Nafta pagrįstas tepimo medžiagų verslas prasidėjo 1800-ųjų viduryje. Pradinis naftos apdirbimas apsiribojo iki atskyrimo pagal virimo tašką. Dauguma žmonių žino, kad pagrindinis elementas tepimo medžiagų gamyboje yra bazinė alyva. Čia Jūs sužinosite apie skirtingus bazinių alyvų tipus ir bazinės alyvos gamybą.

Apie alyvų ir tepalų priedus
Gamybos stadijoje bazinės alyvos, skirtos tepimo produktams, praeina daug kokybės gerinimo ir valymo stadijų, kurios padeda pritaikyti savybes būsimam panaudojimui. Priedai taip pat gali pagerinti alyvos savybes šaltyje, padidinti klampumo indeksą ir atsparumą oksidacijai, apsaugą nuo slėgio, dėvėjimosi, korozijos ir putų susidarymo. Pagal savo funkcijas sąlyginai jie yra skirstomi į tris grupes, nes kai kurie iš jų gali atlikti ir keletą funkcijų: modifikuojantys alyvos savybes, saugantys alyvą, saugantys paviršius.

Apie variklinės alyvos rūšis
Alyva privalo užtikrinti variklio funkcionalumą ir šiandieniniame variklio kūrimo bei tobulinimo pasaulyje jau tapo jo konstrukcijos elementu. Šiuolaikinei variklinei alyva yra keliama labai daug reikalavimų:

  • Taupyti degalus;
  • Saugoti variklio detales nuo dėvėjimosi;
  • Užtikrinti šaltą paleidimą;
  • Perduoti galią;
  • Plauti variklio vidų;
  • Nepažeisti katalizatoriaus;
  • Nesudaryti pelenų nuosėdų suodžių filtre (DPF);
  • Nesioksiduoti aukštoje temperatūroje;
  • Užtikrinti mažą sunaudojimą;
  • Užtikrinti turbinos veikimą.

Apie alyvų ir tepalų specifikacijas
API, ACEA, DIN pagrindinės klasifikacijos ir jų išaiškinimas.
Visi pasauliniai alyvų gamintojai testuoja savo produkciją įvairiose tarptautinėse bei nacionalinėse kokybės institucijose iš kurių labiausiai pripažintos API (American Petroleum Institute) ir ACEA (Association des Constructeurs Europeens d’Automobiles).

Apie transmisines alyvas
„SAE“ (Society of Automotive Engineers) yra automobilių inžinierių asociacijos „SAE“ klasifikacijos sistema, kuri išskirsto variklines ir transmisines alyvas pagal klampumą. Ši sistema numato dvi galimas grupes: sezonines alyvas, turinčias po vieną klampos indeksą su raide W (nuo žodžio „Winter“) ar be jos, ir visasezonines alyvas, kurios žymimos abiem klampos indeksais. Transmisinių alyvų klasifikacijos indeksų galimi variantai: SAE 70W, SAE 75W, SAE 80W, SAE 85W, SAE 90, SAE 140, SAE 250 arba SAE 75W-80, SAE 75W-90, SAE 75W-140, SAE 80W-90, SAE 80W-140, SAE 85W-90.

Ką reiškia „EP“ raidės?
„EP“ reiškia ekstremalų slėgį ir yra siejama su priedu, naudojamu pavarų alyvose. Šis priedas yra skirtas transmisijos elementų metalinių paviršių apsaugai nuo tarpusavio kontakto. Paprastai „EP“ priedų sudėtyje yra sieros ir fosforo. Šių elementų junginys veikia metalo paviršiuje, ekstremalaus slėgio ir padidėjusios temperatūros taškuose formuodamas minkštą apsauginį cheminį sluoksnį. Siera suteikia transmisinei alyvai būdingą kvapą.

Apie plastinių tepalų suderinamumą
Jei du tepalai yra sumaišomi su tuo pačiu tirštikliu, paprastai nekyla jokių problemų dėl konsistencinių tepalų suderinamumo. Tačiau taip gali būti ne visais atvejais, kadangi kiti priedai, panaudoti skirtinguose tepaluose, gali sukelti problemų dėl nesuderinamumo, ypač jeigu nuolat veikiama dideliu greičiu ir/ar aukštos temperatūros sąlygomis.

Daugiau informacijos teiraukitės mūsų kontaktais ir mes Jus pakonsultuosime, patarsime…