Aušinimo skysčiai ir antifrizai

PETRONAS PARAFLU šeimos antifrizai ir aušinimo skysčiaiPETRONAS PARAFLU šeimos antifrizai ir aušinimo skysčiai, sukurti idealiai  lengvųjų automobilių, komercinio transporto, vilkikų ir sunkvežimių, žemės ūkio mašinų, statybinės technikos aušinimo sistemų apsaugai. Suteikia maksimalią apsaugą nuo užšalimo, užvirimo, korozijos ir kalkių nuosėdų susidarymo.

Automobilių aušinimo skystis atlieka labai svarbų vaidmenį variklio aušinime. Šiuolaikiniai aušinimo skysčiai apsaugo variklį nuo perkaitimo, korozijos, stabdo putojimą. Žiemos metu radiatorius ir visa aušinimo sistema neužšąla, net ir esant didelei minusinei temperatūrai.
Aušinimo skysčių spalva absoliučiai nieko nereiškia – tiesiog skirtingi gamintojai spalvomis atskiria savo produkcijos rūšis.

Aušinimo sistemos techninis aptarnavimas ir radiatorių remontas nepigus, todėl ypač svarbu aušinimo skystį keisti laiku, kad aušinimo sistema būtų švari ir tvarkinga. Reikia nuolat stebėti, kad aušinimo skysčio temperatūra aušinimo sistemoje būtų  85°C – 95°C, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros, variklio apkrovos ir jo sūkių dažnio.

refraktometras-pmm oils
Paveikslėlyje pavaizduotas kaip atrodo refraktometras.

Aušinimo sistemos techninio aptarnavimo metu, patikrinami ventiliatoriaus pavaros diržai, išvalomas radiatoriaus paviršius, patikrinami skysčio šiluminio rėžimo reguliavimo ir temperatūros kontrolės prietaisai, aušinimo skysčio užšalimo temperatūra ir kitos  skysčio savybės specialiu prietaisu, kuris vadinamas refraktometru.

Ne vien alyvą, bet ir aušinimo skystį ir/ar antifrizą reikėtų rinktis labai atsakingai – vadovaujantis automobilio ar įrangos gamintojo instrukcija.

PETRONAS PARAFLU aušinimo skysčių ir antifrizų produktų asortimentas:

PARAFLU 11PARAFLU 11
Koncentruotas apsauginis aušinimo skystis radiatoriams.
Etilenglikolio
pagrindu pagamintas aušinimo skysčio koncentratas, skirtas automobiliams, vilkikams, traktoriams, statybinei technikai.
Rekomenduoja: Fiat, Lancia, Maserati, Iveco.

Specifikacija:
CUNA NC 956-16
FIAT 9.55523
ASTM D 3306 Type 1
ASTM D 6210 Type 1-FF
IVECO 18-1830,CONTRACTUAL TECHNICAL REF. N°I002.C00
CHRYSLER MS 7170

Daugiau informacijos

PARAFLU 11 READYPARAFLU 11 READY
Apsauginis aušinimo skystis radiatoriams – paruoštas naudoti.
Etilenglikolio
pagrindu pagamintas aušinimo skystis, skirtas motociklams, motoroleriams, automobiliams, vilkikams, traktoriams, statybinei technikai.

Specifikacija:

ASTM D 3306 Type 3
ASTM D 6210 Type 3-FF

Daugiau informacijos

PARAFLU HTPARAFLU HT
Koncentruotas apsauginis aušinimo skystis radiatoriams.
Monoetilenglikolio pagrindu pagamintas aušinimo skysčio koncentratas, sukomponuotas su organinių inhibitorių priedais O.A.T. (organinių rūgščių technologija). PARAFLU HT skystis, naudojamas aušinimo sistemose, kurios turi lengvojo lydinio medžiagų, metalų. Tinka profesionaliam naudojimui.

Specifikacija:
ASTM D 6210 Type 1-FF
CONTRACTUAL TECHNICAL REF. N°I103.N02

Daugiau informacijos

PARAFLU UPPARAFLU UP
Koncentruotas apsauginis aušinimo skystis radiatoriams.
Monoetilenglikolio pagrindu pagamintas aušinimo skysčio koncentratas, sukomponuotas su organinių inhibitorių priedais O.A.T. (organinių rūgščių technologija). PARAFLU UP skystis, naudojamas aušinimo sistemose, kurios turi lengvojo lydinio medžiagų, metalų. Taip pat tinka profesionaliam naudojimui. Spalva – raudona.

Specifikacija:
CUNA NC 956-16
FIAT 9.55523 CONTRACTUAL TECHNICAL REF.N°F101.M01
ASTM D 3306 Type 1
CHRYSLER MS 12106
Lotus Reference PE-00140

Daugiau informacijos

 

*Papildomos informacijos apie PARAFLU aušinimo skysčius teiraukitės PETRONAS atstovybėse ir produktų pardavimo vietose.